Preparat antykorozyjny – korozja przyczyną poważnych problemów właścicieli pojazdów

Uwielbiasz swoje auto, ale niestety zapominasz o jego konserwacji? W efekcie takiego zaniedbania korozja elementów podwozia, jak i nadwozia może doprowadzić do tragedii, a w efekcie Twoje kochane autko skończy jako kupka blachy w punkcie złomowania. Jak więc zabezpieczyć go przed rdzą?

Niewielu właścicieli aut zdaje sobie sprawę z powagi problemu, jakim jest korozja. Pomimo zabezpieczeń antykorozyjnych, rdza i tak potrafi zaatakować miejsca, które ciężko wyłapać nawet diagnoście przy przeglądzie.

Każde auto jest tak samo narażone na korozję. Wynika to między innymi z faktu, jakim jest nasz klimat. Zimą drogowcy wysypują na drogi sól i substancje chemiczne, które są szkodliwe dla naszych pojazdów.

Korodują wszystkie auta. Zależy to od wielu czynników. Jednak jak pokazuje praktyka, najgorzej w tym wszystkim wypadają auta dostawcze, zabytkowe i terenowe.

W jakich miejscach szukać korozji?

Chcąc uniknąć szybko postępującej korozji, warto regularnie sprawdzać stan nadwozia i podwozia. Poszukiwania ognisk korozyjnych powinniśmy zacząć od miejsc, które są najbardziej narażone na kontakt z wodą i uszkodzenia mechaniczne. Zazwyczaj będą to krawędzie drzwi, błotniki, progi i wszystkie miejsca, w których gromadzi się wilgoć, np. miejsca pod uszczelkami – kontrolnie sprawdzajmy co się tam dzieje, bo może okazać się, że będzie potrzebna ingerencja blacharza.

Samodzielnie usuwanie rdzy jest możliwe

Wszystkie drobne i powierzchowne wykwity rdzy można zlikwidować samodzielnie. Wystarczy delikatnie papierem ściernym pozbyć się rdzawego nalotu. Tak przygotowaną powierzchnię trzeba dokładnie odtłuścić, nałożyć preparat antykorozyjny, a następnie pomalować farbą o możliwie jak najbardziej zbliżonym kolorze. Trzeba pamiętać, że biorąc się do samodzielnych napraw blacharskich, nigdy nie uzyskamy fabrycznej jakości lakieru, dlatego naprawy widocznych miejsc lepiej powierzyć specjaliście.

Niestety, gdy naprawa staje się nieopłacalna, trzeba rozważyć złomowanie, bo dalsza eksploatacja może zagrażać życiu. Dlatego warto regularnie robić przeglądy newralgicznych miejsc i zabezpieczać wysokiej jakości preparatami antykorozyjnymi.
 
 

Popularne tagi: oleje antykorozyjne , folia aluminiowa , folia antykorozyjna , płyn antykorozyjny , papier antykorozyjny , smar antykorozyjny , papier VCI , folia VCI , worki VCI

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
Preparat antykorozyjny

Dojazd: