Jak dbać o laptopa, aby służył nam jak najdłużej?

Laptopy, które są zadbane przez użytkowników, są w stanie służyć nam przez długie lata. Niestety nie każdy wie, że z laptopem należy się delikatnie obchodzić i regularnie go czyścić od wewnątrz. W przeciwnym wypadku na obudowie laptopa szybko pojawią się rysy lub pęknięcia, a wewnątrz obudowy będzie tyle kurzu i zanieczyszczeń, że laptop nie będzie w stanie normalnie pracować.

Należy średnio raz na rok otworzyć obudowę laptopa i dokładnie wyczyścić wszystkie elementy z kurzu oraz innych zanieczyszczeń. Jeżeli laptop często pracuje pod pełnym obciążeniem, zalecamy również wymianę pasty termoprzewodzącej. Pozwoli to na obniżenie temperatur podzespołów, a co za tym idzie – przedłużenie ich żywotności.

W kwestii zewnętrznego wyglądu laptopa dosyć częstą przyczyną rysowania się okolic klawiatury oraz ramki od matrycy jest odrywanie się gumowych wypustek umieszczonych w ramce od matrycy. Ich celem jest zapobieganie bezpośredniego stykania się górnej z dolną pokrywą laptopa gdy jest on zamknięty. W przypadku oderwania się chociaż jednej takiej wypustki, należy ją przykleić lub wypełnić inną substancją o strukturze gumy. W przypadku braku takiej wypustki pokrywa laptopa np. marki Dell lub Lenovo będzie się stykać z dolną częścią obudowy powodując powolne pojawianie się rys.

W przypadku stwierdzenia potrzeby czyszczenia laptopa od wewnątrz zalecamy oddać laptopa do naszego serwisu. Nasi doświadczeni serwisanci dokładnie wyczyszczą laptopa od wewnątrz i w razie potrzeby dokonają wymiany pasty termoprzewodzącej.

Link do strony serwisu: Serwis laptopów Warszawa.

Zadzwoń:
+22 666 61 60

Zobacz stronę:
https://www.awarialaptopa.pl/serwis-laptopow/oferta/
Serwis Dell Warszawa