Korozja metali – skuteczna ochrona

Korozja metali to problem z którym borykają się nie tylko gospodarstwa domowe, ale przede wszystkim producenci elementów metalowych, jak np. branża motoryzacyjna. W przypadku, kiedy rdzą pokryją się śruby ławeczki w naszym ogrodzenie, zwykłe środki antykorozyjne będą w zupełności wystarczające. Jeśli natomiast rdzą pokryje się element silnika spalinowego, to będzie się on już nadawał tylko do wyrzucenia, ponieważ nie zostanie dopuszczony do eksploatacji. Zatem w zależności od przeznaczenia chronionych elementów, sposób ich ochrony także będzie odmienny. Wielkie zakłady produkcyjne, w przypadku których korozja metali stanowi bezpośrednie zagrożenie dla rentowności przedsiębiorstwa, stosują rozwiązania sprawdzone i pewne pod względem charakterystyki i stopnia ochrony, jakie te rozwiązania gwarantują.

Rdza jako zagrożenie dla przemysłu

Wielkie fabryki części samochodowych, gdzie korozja metali nie ma prawa zaistnieć, stosują najczęściej produkty ochronne, zawierające inhibitory korozji. Papiery i folie VCI, zaopatrzone w takie inhibitory, chronią skutecznie przed rdzą, tworząc w przestrzeni szczelnie zabezpieczonego opakowania niewidzialną warstwę ochronną, szczelnie przylegającą do nawet złożonych powierzchni elementu, dzięki czemu dają gwarancję skuteczności działania.

Innym ciekawym rozwiązaniem są płyny, oleje i smary antykorozyjne, których konsystencja, struktura chemiczna pozwalają stworzyć szczelną barierę ochronną wokół chronionego elementu. Na rynku dostępnych jest kilka tego typu rozwiązań, w ocenie ekspertów na szczególne zainteresowanie zasługują produkty firmy Zerust Excor, które cieszą się dużą renomą zarówno na rynku polskim, jak i rynkach zagranicznych. Niezależnie od wybranego rozwiązania antykorozyjnego najistotniejsze jest, aby zapewniało ono ochronę w stopniu wymaganym w konkretnych zastosowaniach.

 

Popularne tagi : smar antykorozyjny , papier VCI , folia VCI , worki VCI , antykorozja , zabezpieczenie antykorozyjne , środki antykorozyjne

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
Korozja metali

Dojazd: