Kurs wychowawcy kolonijnego – jak nim zostać

Interesujesz się pracą jako wychowawca kolonijny? Świetnie! Dobrych wychowawców kolonijnych nigdy za wiele! Paca jako wychowawca to doskonały sposób na podbudowanie swojego budżetu oraz zdobycie dodatkowego doświadczenia zawodowego. Zastanawiasz się, jak to zrobić i kto może zostać wychowawcą kolonijnym? Wyjaśniamy!

Kurs wychowawcy kolonijnego – warunki formalne

Chcąc zapisać się na kurs wychowawcy kolonijnego, sprawdź jakie warunki formalne musisz spełnić, by podjąć potem pracę na stanowisku wychowawcy kolonijnego. Te kryteria to:
• Pełnoletniość
• Średnie wykształcenie
• Niekaralność

Dodatkowo warto mieć uprawnienia pedagogiczne. Można je otrzymać z kilku tytułów. Najczęściej można je otrzymać właśnie na kursie na wychowawcę kolonijnego. Dowiesz się z niego między innymi o obowiązkach czy normach prawnych. Dodatkowo obowiązkowo na kursie są zajęcia z pierwszej pomocy, a także rozmowa z psychologiem. Kursy na wychowawcę kolonijnego zatwierdzane są przez Kuratora Oświaty, dlatego można mieć pewność, że taki kurs jest legalny i uzyskane uprawnienia będą respektowane.

Uprawnienia pedagogiczne uzyskasz również po ukończeniu studiów nauczycielskich, z tytułu posiadania książeczki instruktora sportu, po zdobyciu stopnia harcerskiego w stopniu przynajmniej przewodnika.

Mając uprawnienia wychowawcy kolonijnego, warto pomyśleć nad kursem organizatora wypoczynku. Jednak odpowiedz sobie na pytanie, czy potrafisz zorganizować wszystkie zajęcia, które proponowane są dzieciom i młodzieży podczas kolonii. Musisz mieć na uwadze to, że każdy organizator kolonii chce zatrudniać pasjonatów i pasjonatki swojej dziedziny, a świetny wychowawca kolonijny to przede wszystkim dobry opiekun, ale również osoba, która potrafi zrealizować program i atrakcyjnie zorganizować czas.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy https://www.ams.edu.pl/szkolenia/

Popularne tagi: kurs trenera personalnego , kurs instruktora pływania , kurs instruktora fitness , kurs instruktora tańca

Zadzwoń:
+71 7127712

Zobacz stronę:
https://www.ams.edu.pl/kursy/
”kurs

Dojazd: