Lotne inhibitory korozji – opakowania antykorozyjne

Opakowania antykorozyjne to skuteczny sposób na zabezpieczanie elementów metalowych przed korozją, wilgocią i innymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Dzięki lotnym substancjom, które emitują takie opakowania, przechowywane w nich elementy docierają do miejsca przeznaczenia w stanie nienaruszonym i mogą być magazynowane przez dłuższy czas.

Lotne inhibitory korozji – chronią w locie

Opakowania antykorozyjne zawierają lotne inhibitory korozji, które utleniają się i osadzają na powierzchniach metalowych. W ten sposób powstaje cienka warstwa ochronna, która zapobiega korozji. Koncepcja opakowań antykorozyjnych zawierających lotne inhibitory korozji polega na dodaniu do atmosfery opakowania odpowiedniej ilości tych inhibitorów, które będą spełniać funkcje ochronne. Mechanizm ich ochrony składa się z dwóch etapów. Pierwszy to ulatnianie się inhibitorów, drugi to rozpuszczenie się inhibitorów w warstwie wilgoci przy powierzchni metalu i utworzenie na nim cienkiej powłoki. Dzięki temu, że te inhibitory są lotne, nadają się szczególnie do ochrony bardzo trudno dostępnych miejsc. Stosowanie lotnych inhibitorów korozji pozwala uniknąć dodatkowych procesów związanych z klasycznym zapobieganiem korozji. Niewątpliwą zaletą opakowań zawierających lotne inhibitory korozji jest prostota i łatwość dostosowania do potrzeb, dlatego, że występują pod różnymi postaciami (papier, folie, również bąbelkowa). Takie produkty są nietoksyczne i nadają się do recyklingu.

Głównym warunkiem skuteczności działania lotnych inhibitorów korozji jest dostanie się ich do powierzchni, która ma być chroniona.

Gałęziami przemysłu, które wykorzystują opakowania z lotnymi inhibitorami korozji, są przemysł: motoryzacyjny, chemiczny, elektroniczny, petrochemiczny oraz obronny.

 

Popularne tagi : papier antykorozyjny , smar antykorozyjny , papier VCI , folia VCI , worki VCI , antykorozja , zabezpieczenie antykorozyjne , środki antykorozyjne , środek antykorozyjny

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
lotne inhibitory korozji

Dojazd: