Zabawkowe mebelki jako forma terapeutyczna

Zazwyczaj domki dla lalek zbudowane są z dużej ilości małych elementów. Dzięki temu najmłodsi ćwiczą chwyt pisarski.

Warto zwrócić uwagę, że dzieci już od wieku niemowlęcego kształcą chwyt poprzez wyciąganie rąk do grzechotek oraz gryzaków.

Jeśli dziecko w okresie niemowlęcym oraz wczesnodziecięcym ma wystarczająco dużo okazji do zabawy, wykształci w sobie prawidłowy chwyt. Owocować będzie to prawidłowym trzymaniem długopisu, a co za tym idzie, przyspieszy naukę pisania i rysowania

Świetnym przykładem mogą być tutaj zabawowe mebelki.

Mebelki często mają w zestawie mnóstwo małych elementów, które dzieci mogą przestawiać i zmieniać ich układ. Najczęściej chwytają je palcem wskazującym oraz kciukiem. Dokładnie ten sam chwyt odpowiedzialny jest na późniejszym etapie rozwoju za prawidłowe chwytanie długopisu.

 

Bardzo dużym plusem jest fakt, że dziewczynki, jak i chłopcy uwielbiają spędzać długie godziny przestawianiu figurek i mebelków. Dowolne meblowanie, przestawianie i dekorowanie to istny raj dla brzdąców. Często dzieciaki wcielają się w członków rodziny. Odgrywają scenki z dnia codziennego. Nieskończoną ilość razy przestawiają i zmieniają koncepcje. Zabawkowe mebelki dają duże pole do popisu. Dają możliwość kreowania nowych zabaw lub potraktowania ich jako część większego projektu. Zostaje wtedy także ćwiczona ruchomość nadgarstka. Sprawności palców czy dłoni oraz precyzja ruchu nadgarstka jest niezwykle ważna przy rozwijaniu małej motoryki. Mała motoryka to prawidłowa sprawność dłoni i palców. Nawlekanie i tworzenie naszyjników czy bransoletek skutecznie pomaga w jej doskonaleniu.

Bez względu, który domek lub jego elementy zdecydujemy się kupić, zawsze możemy liczyć na wyobraźnie pociech.

 

Mebelki zabawkowe dla lalek znajdziesz również tutaj:  https://viankoshop.com/pl/mebelki-zabawkowe/ ,  https://rerekum.com/pl/mebelki-zabawkowe/ ,  https://oyalza.com/pl/mebelki-zabawkowe/ ,  https://delalvar.com/pl/mebelki-zabawkowe/ , https://vonshu.com/pl/mebelki-zabawkowe/ , https://unabigo.com/pl/mebelki-zabawkowe/