Działanie opakowań antykorozyjnych VCI

Opakowania antykorozyjne to opakowania zawierające lotne inhibitory korozji, które uwalniają się z powierzchni opakowania i osadzają się na powierzchni metalu. Tworzą cieniutką warstwę ochronną na powierzchni danego metalu, dzięki temu hamuje się reakcja zachodząca między metalem a obecnymi w otoczeniu elektrolitami.

Środki antykorozyjne VCI działają dwuetapowo. Pierwszy etap takiej ochrony to ulatnianie się i dyfuzja inhibitorów wewnątrz opakowania. Dużym atutem tej metody jest to, że substancja konserwująca rozprowadzana jest w po całym wnętrzu opakowania i bez żadnego trudu dociera nawet do najtrudniej dostępnych miejsc wewnątrz elementu. Jest to bardzo skuteczny sposób nanoszenia warstwy ochronnej na całą powierzchnię metalu, co jednak bywa trudne, jeśli chodzi o nanoszenie smarów i olejów.

Drugim etapem działania opakowań antykorozyjnych VCI jest proces rozpuszczania jonów inhibitorów i wnikaniu ich w powierzchnię chronionego elementu. W ten sposób powstaje cieniutka, ale bardzo skuteczna bariera ochronna.

Opakowania antykorozyjne VCI działają zatem w dwojaki sposób. Przede wszystkim tworzą ochronę wewnątrz opakowania w formie lotnych inhibitorów korozji, a po drugie zapewniają również ochronę kontaktową, tworząc na powierzchni metalu warstwę ochronną.

Opakowania antykorozyjne VCI zdecydowanie mają przewagę nad innymi formami czasowej ochrony antykorozyjnej. Przede wszystkim nie ma konieczności usuwania zabezpieczenia z powierzchni metalu, wyciągamy z opakowania antykorozyjnego i mamy gotowy przedmiot do użycia, który nie wymaga dodatkowego czyszczenia. Poza tym takie opakowania są bardzo proste w użyciu, a dodatkowo większość produktów z VCI jest ekologiczna, bezpieczna dla środowiska i podlega recyklingowi.

Opakowania antykorozyjne VCI występują w różnych formach dostosowanych do rodzaju pakowanych przedmiotów, czasu ich zabezpieczenia, a także specjalnych potrzeb klientów. Dobrym przykładem są opakowania antykorozyjne VCI firmy Zerust/Excor, które występują w formie praktycznych w użyciu antykorozyjnych folii, papierów czy płynów.

 

Popularne tagi: papier antykorozyjnyfolia aluminiowa , folia antykorozyjna , płyn antykorozyjny , smar antykorozyjny , papier VCI , folia VCI , worki VCI , antykorozja  , folia antystatyczna ESD

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
papier antyorozyjny

Dojazd: