Ochrona antykorozyjna rur stalowych – dlaczego jest taka ważna?

Poprawna ochrona antykorozyjna rur stalowych, jest jednym z podstawowych warunków, które mają za zadanie zapewniać najwyższą wytrzymałość instalacji wykonanych z rur stalowych. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jakie skutki, które mogą okazać się wyjątkowo kosztowne, może spowodować brak prawidłowej ochrony antykorozyjnej. Do negatywnych skutków może dojść jeżeli warstwa ochronna jest nieprawidłowo położona lub uszkodzenie powłoki zostało zignorowane. Ochrona antykorozyjna powinna być zastosowana na wszystkich rodzajach rur, które są wykonane ze stali niestopowej. Jest to bardzo ważne, ponieważ ich powierzchnia, która nie zostanie zabezpieczona, reaguje silnie z tlenem, a przez to pokrywa się warstwą utlenioną.

 

Ochrona antykorozyjna długotrwała

Tego typu zabezpieczenia zaliczają powłoki metaliczne, które obecne są w postaci osadów na powierzchni rury. Najlepiej w tym przypadku na powierzchnię rury nałożyć warstwę cynkową. Podczas kontaktu z powietrzem i wodą warstwa cynkowa zaczyna tworzyć odporną i trudną do rozpuszczenia powłokę kryjącą, która ma za zadanie chronić rury nawet przez wiele lat. Ta metoda pozwala również na rezygnację z konserwacji. Jednak wiele osób z powodu chęci zaoszczędzenia będzie decydować się na rury czarne. Do ich ochrony przed korozją, konieczne jest zastosowanie malarskiej powłoki organicznej. To mieszanina nierozpuszczalnych cząstek pigmentów, które obecne są w nośniku organicznym lub w wodzie.

 

Ochrona  krótkotrwała

Tego rodzaju ochronę można zastosować w wyjątkowych sytuacjach. Na przykład w przypadku uszkodzenia trwałej ochrony antykorozyjnej. Zaletami tego typu działań, jest przede wszystkim prosta obróbka wstępna, a także bezproblemowa aplikacja powłoki, a także jej łatwe usuwanie w momencie, kiedy pojawia się potrzeba nałożenia trwałej powłoki antykorozyjnej.

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
ochrona antykorozyjna rur stalowych

Dojazd: