Opakowania antykorozyjne VCI

Zacznijmy od tego co to właściwie jest to całe VCI. Otóż VCI to nic innego jak lotne inhibitory korozji. Metoda ta stosowana jest wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zastosowania tradycyjnych sposobów zabezpieczeń antykorozyjnych takich jak np. olejenie czy użycie smaru.

 

Przedstawione propozycje stanowią realną ochronę dla elementów oraz materiałów metalowych, które narażone są na korozję zwłaszcza podczas magazynowania, przygotowania do produkcji czy też samej wysyłki i transportu, zwłaszcza morskiego.

 

Wszystkie proponowane produkty z VCI zawierają opatentowane preparaty chemiczne, które wydzielają bezwonna, niewidoczną i nietoksyczną parę, która powstrzymuje powstawanie korozji. Cząsteczki pary osiadają na odkryte i wystawione na jej działanie powierzchnie metalowe w opakowaniu i przerywają proces korozji.

W ofercie Excor znaleźć można serie materiałów opakowaniowych, które zawierają lotne inhibitory korozji (VCI).

 

Opakowania antykorozyjne VCI – rodzaje

 

Na rynku znaleźć można różne produkty, które zawierają VCI, czyli lotne inhibitory korozji. Są to między innymi:

 

  • Worki antykorozyjne – ich wielkość i ilość można dopasować do wymagań klienta,
  • Folia antykorozyjna – dostępna w rękawach, półrękawach, arkuszach oraz rolkach,
  • Folia antykorozyjna streach – stosowana zazwyczaj w przypadku, kiedy to trzeba szczelnie owinąć produkt,
  • Papier antykorozyjny – przydaje się szczególnie do przekładania elementów między warstwami i do owijania produktów,
  • Kapsuły antykorozyjne, które zapewniają ochronę wewnątrz i zewnątrz metalowych przestrzeni, takich jak szafy elektryczne,

 

Oprócz powyższych wymienić można również inne preparaty zapobiegające rdzewieniu takie jak olej przeciwko korozji czy odrdzewiacz.

 

 

 

 

 

Popularne tagi: zabezpieczenie antykorozyjneśrodki antykorozyjneśrodek antykorozyjnyochrona przed korozjązabezpieczenie przed korozjąochrona antykorozyjnaochrona metali przed korozjąprodukty antykorozyjneopakowania antykorozyjne

 

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
vci

Dojazd: