Preparat na rdzę Łódź – zabezpieczamy konstrukcje stalowe

Projektowanie dużych obiektów składających się głównie z metalu wymaga odpowiedniego szkieletu, które zazwyczaj wznoszone są ze stali. Niestety, jeśli nie zostaną starannie zabezpieczone, pod wpływem panujących zmiennych warunków atmosferycznych, mogą ulec zniszczeniu. Prościej rzecz ujmując, zaczną korodować. Zabezpieczenie dobiera się od etapu budowy konstrukcji i od tego zależy jaką ochronę antykorozyjną zastosujemy.

Preparat na rdzę Łódź – znane sposoby na zabezpieczenie stali przed korozją

Najlepsze rezultaty ochrony przed rdzą otrzymujemy na etapie tworzenia konstrukcji stalowych, dzięki temu stalowe elementy możemy spokojnie przewozić do miejsca docelowego, gdzie odbędzie się ich montaż.

Najtrwalsze zabezpieczenie antykorozyjne to powłoki ze związków cynku. Taka ochrona może wynosić nawet 100 lat! Większe elementy konstrukcji można poddać cynkowaniu ogniowemu, które stworzy powłokę twardą i mocno związaną z powierzchnią stali. W sytuacji, gdy konstrukcja będzie użytkowana w bardzo trudnych warunkach, warto zastosować ocynk płatkowy. Natomiast, jeśli konstrukcje będą jedynie dekoracją warto użyć farb proszkowych. Ten preparat na rdzę jest mniej odporny na korozję niż ocynk, ale zabezpiecza przed mechanicznymi uszkodzeniami.

Preparat na rdzę Łódź – antykorozyjna ochrona

W momencie, kiedy to konstrukcja jest gotowa i można już ją montować, to w trakcie transportu występuje zagrożenie jej uszkodzenia. Na utratę warstwy ochronnej szczególnie narażone są miejsca styku elementów konstrukcyjnych, jak i elementy gwintowane. Dlatego przed montażem warto jeszcze raz przejrzeć te elementy. W sytuacji, gdyby pojawiły się miejsca uszkodzone, należy szybko je zabezpieczyć. Do zabezpieczania takich miejsc warto użyć preparat na rdzę Łódź, który pozwoli precyzyjnie i skutecznie zabezpieczyć nasz uszkodzony metal.

Popularne tagi : zabezpieczenie przed korozją , ochrona antykorozyjna , ochrona metali przed korozją , produkty antykorozyjne , opakowania antykorozyjne , inhibitory korozji , lotne inhibitory korozji , VCI

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
zabezpieczenie antykorozyjne

Dojazd: