Serwis komputerowy Warszawa – czyszczenie komputera PC

Podobnie jak dom, samochód czy nasze ciało nasz komputer również potrzebuje pielęgnacji i regularnego czyszczenia, aby utrzymać odpowiedni poziom funkcjonalności. Czyszczenie komputera z kurzu nie jest zbyt skomplikowanym procesem, a sprawnie przeprowadzony zajmuje nie więcej jak 20 minut.

 

Serwis komputerowy Warszawa – jak często czyścic komputer

 

Nie ma jednej zasady, która dotyczyłaby częstotliwości czyszczenia komputerów, ponieważ wszystko zależy od tego, w jakich warunkach użytkowane są komputery. Tak naprawdę wszystko zależy gdzie stoi wasz PC. Dajmy na to, że stoi na podłodze, a to powoduje, że w obudowie dużo łatwiej i szybciej zbiera się kurz, włosy itp., ale komputer postawiony wyżej będzie już mniej narażony na wyżej wymienione czynniki. Osoby palące tytoń w pobliżu sprzętu mogą zaobserwować, że na jego komponentach osadza się charakterystyczna smoła, a do środka dostają się niedostrzegalne drobinki popiołu. Właściciele zwierząt domowych zapewne będą mieć problem z regularnym zapychaniem wentylatorów przez sierść ich pupili.

Zdaniem ekspertów komputery należy czyścić co 3 do 6 miesięcy, oczywiście uwzględniając warunki eksploatacji – im trudniejsze, tym krótszy odstęp między czyszczeniami. Należy uważnie obserwować zachowanie komputera, ponieważ ono zdradza, że niektóre elementy zostały mocno zabrudzone. Oznaki, jakie powinny nas zaniepokoić i zmotywować do natychmiastowego sprawdzenia w środku obudowy, czy przypadkiem nie zebrało się tam zbyt dużo zanieczyszczeń to przede wszystkim nagła intensyfikacja pracy wentylatorów, która nie ma konkretnego wytłumaczenia, a także przegrzewanie się wentylatorów.

Jeśli boisz się robić to samemu, znajdź w swojej okolicy serwis zajmujący się naprawami, np. serwis komputerowy Warszawa, i oddaj go w ręce fachowców.