Osuszanie po budowie, czy warto?

Własny dom to marzenie większości z nas i kiedy stajemy w obliczu jego budowy, szukamy jak najlepszych rozwiązań. Planujemy, rozważamy, porównujemy, wybieramy…  Wiadomo, dom ma nam służyć przez długie lata, dlatego chcemy, by był trwały i bezpieczny. W trakcie budowy doglądamy, czy wszystko idzie zgodnie z założeniami projektu i budżetu, dbamy o jakość materiałów i pilnujemy terminów – to oczywiste wszystkim zależy na czasie. Jednak w związku z szybkim tempem budowy, należy przeprowadzić dodatkowe prace, o których często zapominamy. Osuszanie, bo o nim mowa, wydaje się dziś  koniecznością, gdyż wiele prac budowlanych wykonywanych jest za szybko i woda dodawana niemal do wszystkich materiałów nie ma szansy odparować, co w przyszłości może skutkować przykrymi konsekwencjami w postaci wilgoci, a nawet grzyba.

Osuszanie po budowie, kiedy należy przeprowadzić?

Osuszanie to niezwykle ważny etap budowy, który powinien być uwzględniony już w trakcie tworzenia projektu. Jeśli o to nie zadbamy, skutki będą kłopotliwe i kosztowne w naprawie.

Prace związane z osuszaniem najlepiej przeprowadzić, gdy dom będzie w stanie surowym zamkniętym. W sezonie letnim wystarczy zatrzymać budowę na pewien czas i intensywnie wietrzyć pomieszczenia, natomiast jeśli nie mamy czasu na przestój lub jeśli budujemy jesienią bądź zimą, warto skorzystać z oferty firm zawodowo zajmujących się osuszaniem. Firma przeprowadzi pomiary wilgoci i oceni, jaka metoda będzie najlepsza.

Osuszanie po budowie – metody eliminacji wilgoci budowlanej:

  • Osuszanie kondensacyjne – jest to technologia bezinwazyjna, która polega na zaciąganiu wilgoci z powietrza. Wilgoć skrapla się do wentylatora, a powietrze zostaje schłodzone do tzw. punktu rosy, następnie osuszone i ogrzane trafia z powrotem do pomieszczenia.
  • Osuszanie adsorpcyjne – w tej technologii wilgotne powietrze przepuszcza się przez higroskopijny element zlokalizowany w rotorze. W efekcie woda zostaje w środku urządzenia, a suche powietrze wypuszczane jest do pomieszczenia.

O tym, która metoda będzie lepszym rozwiązaniem w konkretnym przypadku, decyduje kilka czynników – stopień zawilgocenia murów, temperatura w pomieszczeniu oraz wiedza i doświadczenie firmy.

5 sposobów na sukces w biznesie

Szef prawdę Ci powie – jeśli go masz. Podsumuje Twoje wyniki, nagrodzi premią, albo nie. A właściciel jest sobie sterem, żeglarzem i okrętem. Nadaje kierunek firmie, by wypracować zyski. Od jego ciężkiej pracy zależy być albo nie być. W tym artykule znajdziesz 5 podstawowych sposobów na to, jak osiągnąć sukces w biznesie i nie dać się konkurencji wypchnąć z rynku.

  1. Dbaj o pracownika

Od pracownika znacznie zależy Twój biznesowy sukces. Nawiązuj z nim relacje, pozwól mu włączyć się w działalność i w planowanie. Od poziomu waszej komunikacji zależy jego motywacja, a zmotywowany i lojalny pracownik zawsze będzie grał z Tobą do jednej bramki. Wzmacniaj jego dobre strony, pomóż mu rozwijać w firmie te umiejętności, do których jest szczególnie uzdolniony.

  1. Twórz wizerunek

Nie chodzi jedynie o stronę internetową czy aktywność na portalach społecznościowych. Wizerunek to także kultura osobista, przede wszystkim Twoja własna. I obowiązuje ona w mowie jak i w korespondencji mailowej – tzw. netykieta. Zadbaj o własną kulturę osobistą i egzekwuj ją także od swoich pracowników. Poziom kultury w ich kontaktach z klientem może zaważyć na funkcjonowaniu Twojej firmy.

  1. Buduj sieć kontaktów

Reklama i zabiegi marketingowe są wskazane w biznesie, ale nic tak nie pomoże Ci zbudować rynku odbiorców jak tworzenie własnej sieci kontaktów, czyli tzw. networking. Bardzo wiele zależy od tego, kogo znasz w branży i poza nią, oraz kto zna Ciebie. W klubach networkingowych możesz z ludźmi biznesu wymienić się wiedzą, doświadczeniem i kolejnymi kontaktami np. do sprawdzonych usługodawców.

  1. Planuj

Podstawą w biznesie jest plan. Jednorazowy i szybki zarobek nie jest sposobem na sukces. Wszelkie decyzje dotyczące firmy podejmuj z myślą o strategii i rozwoju firmy. Każdą podjętą decyzje rozważ w kontekście pytania, czy przyniesie ona korzyści w kolejnych miesiącach i latach.

  1. Ucz się

Ucz się – przede wszystkim na swoich błędach. Wyciągaj wnioski na przyszłość. Z pokorą przyznawaj, że nie masz pełnej wiedzy o rynku. Kryzys niech będzie trampoliną do kolejnego sukcesu. Inwestuj także w naukę konkretnych zagadnień. Twój własny rozwój to inwestycja.

 

 

Trener personalny – czy jego praca to tylko sport?

AMS kurs trenera personalnego Katowice

Swojej drogi w zawodzie trenera personalnego szuka dzisiaj coraz więcej osób. Wynika to głównie z rosnącego zapotrzebowania na takowe usługi na współczesnym rynku. Jednak czy praca jako indywidualny szkoleniowiec opiera się tylko na sportowych aspektach? Oczywiście, że nie, to stanowisko wymaga zdecydowanie więcej umiejętności i wiedzy, co więc powinien umieć dobry trener personalny?

Przede wszystkim wiedza

Oczywiście, w największej mierze trenerzy potrzebować będą wiedzy z zakresu anatomii, biologii, sportu i dietetyki. Są to bowiem główne dziedziny, które budują kwalifikacje trenerów personalnych na całym świecie. Jak taką wiedzę uzyskać? Niezbędne może okazać się przejście specjalnego szkolenia, na którym nauczysz się układać diety, sesje treningowe itd. Jeśli chciałbyś spróbować swoich sił w roli trenera, sprawdź – kurs trenera personalnego Katowice.

Zdolności interpersonalne

Umiejętność porozumienia się z drugim człowiekiem to coś, bez czego nie może obejść się żaden dobry trener personalny. Najczęstsza jest bowiem sytuacja, w której podopieczni przychodzą po pomoc bez silnej motywacji czy chęci do wysiłku – rolą trenera jest w takich przypadkach właśnie porozumienie się z klientem, stworzenie swoistej więzi i zmotywowanie go regularnych wizyt na siłowni. Trzeb też podkreślić, że pozytywne relacje z ćwiczącymi wpłyną też na motywacje trenera, a co ważniejsze zwiększa satysfakcję jaką wyniesie z codziennych zajęć.

Wszystko wymaga wyrzeczeń

Praca trenera personalnego nie jest usłana różami, wymaga ciągłego rozwoju, stosowania różnych podejść i zrozumienia własnych klientów. Dlatego też jest to zawód, w którym najlepiej sprawdzają się ludzie pałający istną pasją – tak do sportu jak i drugiego człowieka. Trzeba jednak przyznać, że sukces w tej branży może przynieść ogrom satysfakcji i naprawdę przyjemne zarobki.

Zadzwoń:
+71 712 77 12

Odwiedź stronę:
https://www.ams.edu.pl/kursy/
Kurs trenera personalnego Katowice

Dojazd: